30 kwi

„Jednośladem bezpiecznie do celu”

Nasza szkoła była jednym ze współorganizatorów  festynu profilaktyczno – edukacyjnego pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, który odbył się na kieleckim skateparku dnia 27 kwietnia b.r.

Głównym organizatorem imprezy był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach.

Celem festynu było zmniejszenie zagrożeń na drogach powodowanych przez kierujących jednośladami, promowanie bezpiecznej jazdy motocyklistów i rowerzystów oraz podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas festynu były pokazy kaskaderskie na motocyklu, nauka resuscytacji, konkursy edukacyjne, symulator jazdy na rowerze oraz kapsuła 5D.

Odbył się również mistrzowski pokaz jazdy na rowerze w wykonaniu drużyn BRD z naszej szkoły, przygotowanych przez p. Marcina Sztukę.