24 kwi

Jednym śladem – bezpieczeństwo to pierwszeństwo!

22 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyła się inauguracja wojewódzka Ogólnopolskiej Akcji Profilaktycznej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” w odsłonie dotyczącej bezpieczeństwa rowerzystów. Celem akcji jest m.in. promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym rowerzystów oraz  promowanie roweru, jako alternatywnego środka transportu w dobie walki ze smogiem. Organizatorami imprezy wojewódzkiej była nasza placówka oraz  Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie.

Wśród zaproszonych gości byli Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach – insp. Artur Bielecki, przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego – p. Stanisław Nowak, Starosta Włoszczowski – p. Jerzy Suliga, Burmistrz Gminy Włoszczowa – p. Grzegorz Dziubek,  przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – p. Sławomir Krzysztofik oraz Komendant Powiatowy PSP we Włoszczowie – mł. bryg. Krzysztof Ciosek.

W trakcie imprezy odbył się turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, do którego przystąpiło 6 drużyn szkół podstawowych z terenu Gminy Włoszczowa. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: jazda gokartem po torze przeszkód,  jazda rowerem po torze przeszkód, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, quiz z przepisów ruchu drogowego, a także pierwsza pomoc przedmedyczna. Dodatkowo kibice poszczególnych drużyny mieli za zadanie wykonać plakat pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce w całym turnieju zajęli uczniowie naszej szkoły przygotowywani przez p. Marcina Sztukę i p. Emilię Maciejczyk.

W trakcie imprezy odbył się również mini turniej dla zaproszonych gości, którzy jeździli gokartem po torze przeszkód oraz rozwiązywali quiz ze znajomości przepisów ruchu drogowego. W tej rywalizacji najlepszy okazał się insp. Artur Bielecki.

Jedną z atrakcji był także pokaz jazdy rowerem na torze przeszkód w wykonaniu uczniów naszej placówki – Mistrzów Polski BRD z ubiegłego roku.
[huge_it_gallery id=”206″] ©ZPO 1 we Włoszczowie