18 maj

„Jedynka” czyta! Moda na czytanie!

Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. W miesiącu tym biblioteki publiczne oraz szkolne w całej Polsce organizują różne atrakcje czytelnicze. Co roku, również i w naszej szkole odbywają się różne konkursy i imprezy poświęcone książkom.
16 maja 2017 r. uczniowie klas 2a i 5a szkoły podstawowej oraz 2 a gimnazjum wraz z kolegami z Francji, którzy od 15 maja są gośćmi naszej szkoły, uczestniczyli w happeningu ulicznym pod hasłem „Jedynka” czyta! Moda na czytanie!.
Imprezę rozpoczęto przeczytaniem przez panie dyrektor obu szkół: włoszczowskiej „Jedynki” i Centre Scolaire Saint Pierre w Calais bajki La Fontaine „Kruk i Lis”.
Po wysłuchaniu tekstów w języku polskim i francuskim uczniowie pracowali w grupach tworząc banery promujące czytelnictwo, a następnie z przygotowanymi pracami udali się na włoszczowski rynek.
W trakcie happeningu młodzież gimnazjum rozdawała naklejki z nazwą naszej szkoły oraz hasłem: Moda na czytanie i La mode pour lire. Naklejkami obdarowano również pana Sławomira Owczarka – zastępcę Burmistrza Gminy Włoszczowa.
Organizatorami imprezy były panie: Jadwiga Cegieła, Anna Drążyk, Izabela Falana, Emilia Maciejczk, Ewelina Martoś-Wyrwał, Jolanta Piwońska i Justyna Pyka.
[huge_it_gallery id=”216″] ©ZPO 1 we Włoszczowie