07 lut

„Jedynka” dla WOŚP

Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w lokalne działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włoszczowie.
Mieliśmy silną reprezentację wolontariuszy. W tym gronie znaleźli się: Kajetan Sztuka, Julia Żmuda, Dominika Rak, Piotr Kaczor, Amelia Rydzek, Aleksandra Jamróz, Hanna Maciejczyk, Julia Lipniak, Zuzanna Szczepanik, Oliwia Michałek, Ksawery Zawada, Aleksandra Karendał, Kinga Cegieła, Aleksandra Miśtal, Wiktoria Barcicka, Maria Pyka, Joanna Suliga, Dorota Wójcik, Kacper Rogalski, Wiktoria Pytel.Opiekę nad wolontariuszami sprawowali w bieżącym roku ich rodzice.
Nasi reprezentanci zebrali łącznie 8514 złotych. Największą kwotę w swojej puszce zgromadziła Hania Maciejczyk (1666 złotych), uzyskując tym samym drugie miejsce wśród wolontariuszy we włoszczowskim sztabie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie tradycyjnie już wzięli także udział w koncercie. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała siódmoklasistka Roksana Michałek, wokalne natomiast jej młodsze koleżanki: Lena Frączek, Sandra Banaśkiewicz, Nadia Michałek, Ola Skiba.
W ramach 30.finału w Domu Kultury we Włoszczowie odbyła się loteria fantowa, której obsługą zajęły się harcerki z „Jedynki”: Julia Lipniak i Dorota Wójcik, a także absolwentka naszej placówki – Aleksandra Szczecińska. Nowością w tym roku było orkiestrowe stoisko z biżuterią, wykonywaną na miejscu. Prowadziły je trzecioklasistki: Ewa Kuzincow, Gabrysia Harast, Dominika Pytel oraz ich starsza koleżanka Julia Nowak. Dzięki swej pracy dziewczyny pozyskały dla włoszczowskiego sztabu 1107 złotych.
Warto też odnotować, że po raz kolejny w sztabie WOŚP działającym we Włoszczowie pracowały nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie – Katarzyna Kuzincow i Agnieszka Brzdąk.