06 wrz

Ósme miejsce w Europie na ETEC!

W dniach 6-9 września 2018 r. w Budapeszcie (Węgry) odbył się 33 Europejski Turniej Edukacji Drogowej. W szranki stanęły 24 europejskie zespoły. Nasz kraj po raz trzeci reprezentowali uczniowie SP nr 1 we Włoszczowie. Po turniejach 2015 (Wiedeń – 8 miejsce) oraz 2016 (Usti nad Łabą – 12 miejsce) przyszedł czas na urokliwy Budapeszt. Reprezentantami naszego kraju byli Lidia Zając, Klaudia Niedbał, Kajetan Sztuka oraz Kamil Oleksy. Wyjazd ten został poprzedzony dwumiesięcznymi przygotowaniami.

Turniej  składał się z dziewięciu konkurencji tj. test z sytuacji drogowych, rowerowy tor przeszkód, labirynt LIVE, rozpoznawanie części rowerowych, wirtualny rower, puzzle dydaktyczne, dekorowanie kasków rowerowych. Nasi reprezentanci na tych wszystkich konkurencjach zaprezentowali się bardzo dobrze i w ogólnej klasyfikacji zajęli wysokie 8 miejsce.

Turnieje, te to nie tylko rywalizacja, ale również możliwość zapoznawania się z rówieśnikami z całej Europy oraz zwiedzania kraju gospodarzy. Węgierscy organizatorzy zaprosili nas do skansenu w Szentendre, na rejs statkiem po Dunaju oraz zwiedzanie Budapesztu. Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie węgierskiego parlamentu.

Nie mogło zabraknąć corocznych wymian prezentów. W tym roku o prezenty z Polski zadbali partnerzy wyjazdu Polski Związek Motorowy, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Gratulujemy uczniom oraz p. Marcinowi Sztuce, pod kierunkiem którego przygotowywali się do Turnieju!

Skip to content