20 mar

Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją – XXV Tydzień Kultury Języka

TKJW dniach 13 – 18 marca 2017 r., w ramach XXV Tygodnia Kultury Języka, uczniowie gimnazjum sprawdzali swoje językowe i czytelnicze umiejętności, uczestnicząc w konkursach szkolnych („Szkolny Mistrz Ortografii”, „Licz się ze słowami”, „Bohaterowie literaccy”). Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziły sobie uczennice: Paulina Rogula (klasa 3b) – Szkolny Mistrz Ortografii, Weronika Kania (klasa 3a)- zwyciężczyni konkursu „Licz się ze słowami” oraz Oliwia Zug (klasa 3a) – zdobywczyni I miejsca w konkursie „Bohaterowie literaccy”.

Zwieńczeniem Tygodnia było „Spotkanie z poezją” przygotowane przez gimnazjalistów pod kierunkiem p. Małgorzaty Stryjewskiej p. P. Grzybczyka.

Konkursy przygotowali nauczyciele języka polskiego.

Szkolnym koordynatorem XXV Tygodnia Kultury Języka w szkole była p. Urszula Słowik.

Naszym gimnazjalistkom gratulujemy polonistycznych umiejętności! [huge_it_gallery id=”188″] ©ZPO1 we Włoszczowie