27 kwi

Maks laureatem konkursu historycznego!

26 kwietnia 2022 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród laureatom konkursu „Nasi tam byli – Westerplatte 1939. Żołnierze 2. Dywizji Piechoty Legionów WP w walkach na Westerplatte”.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej bądź multimedialnej poświęconej żołnierzom 2. Dywizji Piechoty Legionów WP, którzy we wrześniu 1939 r. bronili Westerplatte. Na konkurs wpłynęło łącznie 141 prac. Organizatorami konkursu jest Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty, a partnerem Społeczny Komitet „Pamiętamy o Westerplatczykach”.
Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły – Maksymilian Sobański (klasa 7d). Maks zajął II miejsce w kategorii multimedialnej, w grupie wiekowej obejmującej uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych.

Gratulujemy Maksowi oraz jego nauczycielowi historii p. Zbigniewowi Cholerzyńskiemu!