22 maj

Gościliśmy przyjaciół z Francji!

W dniach 15 – 20 maja 2017 r. gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Francji. Do Polski przyjechały 32 osoby z Centre Solaire Saint Pierre w Calais, które od dwóch lat prowadzą korespondencję z aktualną klasą 5a.
Przez cały tydzień goście z Francji uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych razem z klasą 5a. Był m.in. quiz wiedzy o Francji i Polsce, polsko-francuska lekcja matematyki oraz muzyki. Wzięli również udział w happeningu „Moda na czytanie” oraz V Pikniku Bezpieczeństwa „Mundurowi dzieciom”.
Goście zwiedzili również nasze miasto, w tym kościół parafialny pod wezwaniem WNMP. Byli na Komendzie Policji oraz PSP, zobaczyli cykl wypieku chleba w Piekarni „Zbieroń”. Dużą atrakcją dla kolegów z Francji była „lekcja lepienia pierogów” w Pierogarni Kresowa państwa Małgorzaty i Andrzeja Ociepów.
Udali się także na wycieczki do Krakowa, Tokarni i Ogrodzieńca.
Podczas pobytu w Polsce uczniowie z Francji nie tylko poszerzyli wiedzę o naszym kraju i regionie, ale i zacieśnili przyjaźnie. Mamy nadzieję, że przetrwają one kolejne lata, a współpraca pomiędzy Centre Solaire Saint Pierre w Calais i naszą szkołą będzie kontynuowana.
[huge_it_gallery id=”218″] ©ZPO1 we Włoszczowie