19 cze

Mamy podium finału XL OT BRD!

Drużyny Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie stanęły na podium XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, jaki odbył się w Nidzicy w dniach 12-14 czerwca 2017r.
Drużyna z gimnazjum w składzie: Zuzanna Oleksy, Filip Sztuka i Mateusz Trzebiński została wicemistrzami Polski, zaś ich koledzy ze szkoły podstawowej: Karolina Jarząb, Lena Rak, Kuba Kaczor i Patryk Kozieł wywalczyli III miejsce.
Wielki sukces odnieśli również w klasyfikacji indywidualnej. Filip Sztuka został indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii gimnazjów, zaś Kuba Kaczor wywalczył wicemistrzostwo wśród uczestników ze szkół podstawowych.
Warto dodać, iż dla Filipa Sztuki tegoroczny finał był szóstym z kolei. Przez tyle bowiem lat reprezentował świętokrzyskie w finale centralnym. Najpierw z drużyną szkoły podstawowej, następnie gimnazjum zdobywał mistrzostwo drużynowo. Kilkakrotnie stawał też na podium w klasyfikacji indywidualnej, ale dopiero w tym roku został Mistrzem Polski BRD.
Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi – p. Marcinowi Sztuce!