26 mar

Master Chef Jedynki po raz drugi w naszej szkole…

26 marca 2018 r. w świetlicy gimnazjum odbyła się druga edycja konkursu „Master Chef Jedynki” pod hasłem: „Z miłości do mamy”.

Uczestnicy konkursu w trzyosobowych grupach mieli za zadanie przygotować dowolną potrawę dla mamy oraz dekorację z żywych kwiatów w kieliszku do wina lub szampana. Podczas konkursu gimnazjaliści wykazali się świetną organizacją, pomysłowością, techniką przygotowanych dań konkursowych oraz dekoracji kwiatowych. Na uwagę zasługuje również fakt, iż przygotowane potrawy były zdrowe, lekkie, a uczniowie wykazali się dużą znajomością zawartych w nich składników odżywczych.

Nagrodzeni w konkursie:

I miejsce: Bartłomiej Janik, Bartosz Picheta, Anna Skupin.

II miejsce: Daria Nowak, Katarzyna Pałka, Ilona Pośpiech oraz Zuzanna Oleksy, Michalina Sobótka, Joanna Świeboda.

III miejsce: Wiktoria Mazur, Magdalena Nowak, Agnieszka Dyksińska.

Przyznano również wyróżnienie dla drużyny: Kacpra Krzysztofika, Łukasza Pacanowskiego i Michała Przyborowskiego za przepięknie ustrojony stolik.

Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach do III edycji konkursu gastronomiczno – florystycznego w ZSP nr 2 we Włoszczowie.

Organizatorami konkursu były panie: Ewa Hyska, Ewelina Martoś-Wyrwał i Justyna Pyka.