01 mar

Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy

„Jedynym pośrednikiem między pisarzem i nieznanym czytelnikiem jest książka,
a powiernikiem tajemnych wzruszeń, zachwytów lub sprzeciwów – najczęściej bibliotekarz”

Józef Korpała

1 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy. Pierwsze wzmianki na temat tego święta pochodzą z 2013 roku. Święto przyjęło się także w Polsce.
Znana amerykańska psychoterapeutka Virginia Satir wyliczyła, że „by przeżyć potrzeba nam czterech uścisków dziennie, by zachować zdrowie – ośmiu, by się rozwijać – dwunastu”. Pamiętajmy, że nie każdy lubi się przytulać, ale szanujmy się nawzajem i bądźmy dla siebie zawsze serdeczni!
Nasze panie nauczycielki biblioteki szkolnej czekają na Was każdego dnia z uśmiechem.

Cała społeczność szkolna Pani Joli i Pani Ewelinie przesyła pozdrowienia i uściski :).