09 lut

Miłość nie tylko od święta… – walentynki w naszej szkole

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.
Ze względu, na fakt, iż w tym roku święto to przypada w okresie ferii, obchodziliśmy je już w piątek 9 lutego.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna p. Patrycji Hylaszek tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców.
W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code – ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.

Walentynki obchodzono również w budynku B. Tam o atrakcje dla uczniów zadbały panie Ewelina Martoś-Wyrwał i Martyna Syryńska-Giro.

Skip to content