30 sty

Na pomoc dzieciom z Syrii i Libanu

W ostatnich latach wojna w Syrii pochłonęła blisko pół miliona mieszkańców, a największą ich część stanowiły dzieci, które umierają lub chorują z powodu złych warunków mieszkaniowych, zimna, niedożywienia, braku higieny i dostępu do opieki zdrowotnej.

Nasi uczniowie również włączyli się w pomoc dzieciom z Syrii i Libanu w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. 17 grudnia 2017 r. odbył się kiermasz ozdób świątecznych, a 6 stycznia 2018 r. kwestowaliśmy przed kościołem WNMP we Włoszczowie. Zebrane środki zostały przekazane na konta PDMD.

W sobotę 27 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w Sanktuarium św. Opiekuna Rodziny  pod przewodnictwem ks. bp Jana  Piotrowskiego. Po spotkaniu z ks. Bp zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Kielcach.