05 gru

Na wystawie budowli z klocków Lego

3 grudnia 2018r. dzieci z przedszkola i uczniowie filii w Łachowie wraz ze swoimi wychowawcami oraz pod opieką rodziców wybrali się do Częstochowy na największą w Europie wystawę budowli z klocków Lego. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę i znane im postaci w skali 1:1 m.in: Roberta Lewandowskiego z żoną, Marcina Gortata, Rafała Sonika, Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina. Nie zabrakło miejsca na bohaterów bajek i filmów m.in: Kapitan America, Supermena i Thora. Największe zainteresowanie wzbudził jednak model Titanica wykonany z 500.000 elementów, którego długość wynosi 11 metrów, a wysokość 3 metry. Dużą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie dzieci tworzyły własne konstrukcje, rozwijały swoją wyobraźnię, pomysłowość i ćwiczyły umiejętności manualne.