20 kwi

Pamiętamy…

19 kwietnia odbyły się gminne uroczystości upamiętniające 77. rocznicę zbrodni katyńskiej i 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kaplicy pod wezwaniem Błogosławionego Księdza Józefa Pawłowskiego. Po mszy złożono kwiaty na mogile katyńskiej na cmentarzu parafialnym. Następnie w Domu Kultury burmistrz Grzegorz Dziubek wręczył stypendia najzdolniejszym gimnazjalistom z Gminy Włoszczowa. Uroczystość zakończyła akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W przepięknym montażu słowno-muzycznym, przygotowanym pod kierunkiem nauczycieli: p. Małgorzaty Stryjewskiej, p. Agnieszki Szczepary-Dynus, p. Edyty Oleksy, p. Pawła Grzybczyka i p. Jolanty Ratusznik, oddano hołd ofiarom mordu katyńskiego oraz katastrofy smoleńskiej.
[huge_it_gallery id=”205″] ©ZPO1 we Włoszczowie