07 cze

Pierwszoklasiści na wycieczce w Chorzowie

W piątek, 3 czerwca 2022 r. uczniowie klas 1a i 1c oraz uczniowie klasy 1 oddziału przygotowawczego pochodzący z Ukrainy przeżyli niecodzienną przygodę. Już o 6.00 rano wsiedli do autokaru i wyruszyli w podróż do Chorzowa. Wielkim przeżyciem było bezpośrednie spotkanie ze zwierzętami egzotycznymi w ZOO. Uczniowie zdobyli nową wiedzę na temat wyglądu, trybu i środowiska naturalnego ich życia. Zwierzęta nieświadomie pozowały do indywidualnych i klasowych fotografii. Zwierzęta zachwycały lecz największą atrakcją okazał się pobyt w Śląskim Wesołym Miasteczku ,,Legendia”. Po spożyciu smacznego obiadu uczniowie wraz z opiekunami korzystali ze wszystkich wiekowo dostępnych atrakcji. Były przeróżne karuzele kołowe, obrotowe, wodne, szynowe, wahadłowe i areodynamiczne. Uśmiechnięte buzie, błyszczące oczy i okrzyki radości potwierdzały niezapomniane przeżycia, które zostaną na długo w pamięci. Zdrowi, bezpieczni i szczęśliwi wrócili do swoich domów z zakupionymi oryginalnymi pamiątkami.