14 lis

Rozstrzygnięcie III Dyktanda Niepodległościowego o Pióro Dyrektora Szkoły

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły w nietypowy sposób włączyli się w obchody Święta Niepodległości. W dniach 8- 9 listopada bieżącego roku uczniowie klas III – VIII zmagali się z trudnymi tekstami dotyczącymi historii Polski, które sprawdzały zastosowanie poznawanych na lekcjach języka polskiego zasad ortograficznych w praktyce. Dyktando odbyło się w trzech kategoriach.

A oto mistrzowie ortografii:
• klasy III – IV – Maciej Orlikowski, uczeń klasy III c
• klasy V – VI – Lena Uramowska, uczennica klasy VI b
• klasy VII – VIII – Lena Kancerek, uczennica klasy VIII a

Nagrodą dla wyróżnionych uczniów są wieczne pióra. Na każdym z nich zapisane są słowa Henryka Sienkiewicza: Sławić wszystko co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość.

Wszystkim uczestnikom tego trudnego konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów. Dyktando przeprowadziły Anna Drążyk i Małgorzata Skoczek.