21 lis

„Ślady przeszłości, znaki współczesności”

20 listopada 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie gminnych konkursów: plastyczno – literackiego i literackiego pod patronatem Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka, które doskonale wpisały się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem konkursów byli nauczyciele ZPO nr 1: Urszula Słowik, Emilia Maciejczyk oraz Anna Drążyk.

W konkursie plastyczno – literackim  uczestniczyło 70 uczniów ze szkół z Włoszczowy, Bebelna, Konieczna oraz Kurzelowa. Uczestnicy mieli zaprojektować pocztówkę i zredagować życzenia: uczniowie klas I-III mieli ułożyć życzenia dla Stulatki – Jubilatki, a starsi – z klas IV – VIII i gimnazjum – dla legionisty – piłsudczyka. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie Jedynki:

Kategoria I, klasy I-III

wyróżnienia: Piotr Kosiński (klasa 1c), Patrycja Robak (klasa 1a), Alicja Piorun (klasa 2b), Nikola Wójcik (klasa 2b) oraz Filip Machnik  (klasa 2a)

Kategoria II, klasy IV-VI

wyróżnienia: Wiktoria Musiał (klasa 6a), Hanna Maciejczyk (klasa 5b)

Kategoria III, klasy VII-VIII i gimnazjum

II m. – Roksana Bujak (klasa 3c PG)

wyróżnienia: Marcelina Koćwin (klasa 7a), Roksana Cholerzyńska (klasa 7b)

W konkursie literackim pod nazwą „Ocalić od zapomnienia…” uczniowie klas IV – VI mieli napisać opowiadanie na określony temat, a starsi – zaprezentować w formie wywiadu lub charakterystyki osobę związaną z lokalną społecznością lub przedstawić wydarzenie z historii Włoszczowy lub okolicy. Wśród 24 uczniów nagrodzeni zostali:

Kategoria I, klasy IV – VI:

II m. – Maria Pyka (klasa 5c)

III m. – Hubert Falana (klasa 5e)

wyróżnienia: Maksymilian Sobański (klasa 4d), Szymon Cegieła (klasa 5c), Kacper Tkacz (klasa 5c)

Kategoria II, klasy VII – VIII i gimnazjum:

II m. – Martyna Budzowska (klasa 3c PG)

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali drobne upominki. Nauczyciele, którzy czuwali nad przygotowaniem prac, inspirowali swoich uczniów i zachęcali do stworzenia pocztówek i wypracowań, dostali pamiątkowe dyplomy.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy.

Nauczycielom i uczestnikom – dziękujemy.

Wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. A słowa, które wypowiedział Józef Piłsudski i które wpisane były w tematy wypracowań:

„Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”

niech będą dla wszystkich motywacją do dalszej pracy.