28 lis

Słodka przygoda przedszkolaków i uczniów z Łachowa

Poniedziałek 27 listopada 2023r. dzieci ze szkoły i przedszkola w Łachowie rozpoczęły słodką przygodą w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokuss, gdzie mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków; własnoręcznie formować świąteczne lizaki i smakować kolorowe cukierki.
Drugim etapem wycieczki były warsztaty wytwarzania bałwanków z siana, na których dzieci wraz z rodzicami mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Dzięki pomocy pań prowadzących warsztaty, powstały wyjątkowe dzieła, które oczywiście dzieci zabrały na pamiątkę.
Trzecim punktem było zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn”. Dzieci zapoznały się w nim z wyglądem dawnego młyna, z zawodem młynarza, bednarza, kołodzieja i szewca.
Czwartą atrakcją naszej wycieczki były warsztaty pizzy w „Przystani Leśniów”. Każde dziecko formowało pizzę z wybranymi przez siebie składnikami, by po chwili oczekiwania mogło ją zjeść ze smakiem.
To był naprawdę udany wyjazd, który poszerzył naszą wiedzę, rozwinął umiejętności i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.