20 paź

Ślubujemy Tobie Szkoło!

Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole. Pierwszoklasiści z dumą prezentują swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. W podniosłym nastroju składają przyrzeczenie i uśmiechają się nieśmiało, gdy dyrektor dużym ołówkiem pasuje ich na pełnoprawnych uczniów szkoły.
Taka podniosła uroczystość miała miejsce w naszej szkole w dniu 20 października br. Siedemdziesięciu sześciu pierwszoklasistów zostało oficjalnie włączonych do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego. Swe uroczyste ślubowanie składali w obecności rodziców, grona pedagogicznego, uczniów i zaproszonych gości na czele z Sekretarz Gminy Włoszczowa – Henryką Skibą.
Podczas programu artystycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję pod kierunkiem wychowawczyń: Anny Błaszczyk, Laury Jaszewskiej, Renaty Kucharzyk i Lidii Macherskiej zaprezentowali swoje wiadomości jakie dotychczas zdobyli w szkole. W trakcie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy. Miłym akcentem dla pierwszoklasistów był upominki przygotowany przez ich rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce!