20 gru

Spełniliśmy marzenia!

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zakończyła się XV edycja powiatowej akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”. Do podopiecznych trafiło około 100 prezentów. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie jednoczy we wspólnym działaniu całą rzeszę ludzi dobrego serca – wychowanków przedszkoli i uczniów szkół z całego powiatu, ich  rodziców i nauczycieli, zakłady pracy, sponsorów prywatnych, przedstawicieli lokalnych władz. Od 2013 roku nieprzerwanie ważnym partnerem „Jedynki” jest Fundacja „Jesteśmy Blisko”. Obecnie działania organizatorów skierowane są głównie do dzieci, które zmagają się  z chorobą – własną lub kogoś bliskiego, doświadczonych przez los. Nie zapominają także o podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych. W ramach inicjatywy corocznie przygotowywane są mikołajkowo – świąteczne upominki realizujące marzenia. Trafiają one do dzieci przed świętami Bożego Narodzenia. W ciągu piętnastu lat udało się spełnić ponad półtora tysiąca marzeń. Akcję objęli honorowym patronatem Burmistrz Gminy Włoszczowa – Grzegorz Dziubek oraz Starosta Włoszczowski –Dariusz Czechowski. Nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwały koordynatorki: Katarzyna Kuzincow, Ewa Hyska, Ewelina Martoś-Wyrwał  i Małgorzata Szwarc.

Wszystkie działania organizatorów były możliwe dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby sponsorów nie tylko z Włoszczowy, ale i z innych polskich miast oraz spoza granic kraju. Pełna lista darczyńców oraz szczegółowe informacje na temat akcji zostaną zaprezentowane w najbliższym czasie.

Koordynatorzy przedsięwzięcia bardzo dziękują wszystkim tym, którzy włączyli się w realizację dziecięcych marzeń!