12 paź

„Sto kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości”

Jednym z działań jaki podjęli uczniowie  naszej szkoły  w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę były rajdy rowerowe śladem miejsc pamięci narodowej ziemi włoszczowskiej pod hasłem: „Sto kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości” .

We wrześniu b.r. grupa cyklistów Szkolnego Koła Turystyki Rowerowej „Bicykl” odbyła rajdy rowerowe  po ziemi włoszczowskiej. Rajdy odbywały się śladami pamięci ofiar I i II wojny światowej. Uczestnicy rajdów przemierzając leśne drogi na rowerach poznawali tragiczną historię najbliższych okolic. Przy miejscach pamięci narodowej  uczniowie zapalili znicze.

W akcję „Sto kilometrów na stulecie odzyskania niepodległości” włączyli się również rodzice uczniów oraz absolwenci „Jedynki”, który uczestniczyli w rajdzie „Jedynka Łączy pokolenia”.

Koordynatorem działań był p. Zbigniew Cholerzyński.