24 kwi

Sukces w konkursie „Golgota Wschodu”!

Dnia 24 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalanych nr 2 we Włoszczowie odbył się etap finałowy Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Golgota Wschodu. Losy Polaków w ZSRR  w latach 1939-1991”.

Konkurs rozgrywany jest już od 10 lat w kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy historycznej z zakresu historii Polski XX wieku, a w szczególności historii II wojny światowej i czasów powojennych z naciskiem na tematykę katyńską.

Do etapu finałowego z naszej  szkoły zakwalifikowali się: uczniowie p. Zbigniewa Cholerzyńskiego: Wiktoria Kluska (klasa 3c), Mateusz Łaskawski (klasa 1b) i Michał Hudobski (klasa 1b), który to zajął I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Nagrody na konkurs ufundowali Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek.

Organizatorem  zmagań konkursowych było Włoszczowskie Towarzystwo Historyczne.

DSC_0002-1024x618©ZPO1 we Włoszczowie