24 wrz

„Świeć przykładem – bądź widoczny!”

Logo akcji Świeć przykładem   24 września 2020r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem – bądź widoczny!” uczniowie klasy 1b spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie na czele z komendantem Mariuszem Przyborowskim, przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz ratownikami medycznymi Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Głównym celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez używanie elementów odblaskowych.
Podczas spotkania odbyła się również promocja zbioru opowiadań „Bezpiecznie przez życie”, które powstawały podczas pozalekcyjnych zajęć czytelniczo-aktorskich, prowadzanych przez Fundacji ZPO nr1 we Włoszczowie w ramach projektu „Wygraj z nudą3!”, współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa.
Autorami zbiorku są uczniowie klas 1-6, którzy pod kierunkiem p. Katarzyny Kuzincow redagowali historyjki dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Zbiór opowiadań „Bezpiecznie przez życie” został wydany dzięki zaangażowaniu Komendanta Powiatowego Policji we Włoszczowie Mariusza Przyborowskiego.