30 lis

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”

Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej zabawy.
Z tej okazji w przedszkolu i szkole w Łachowie odbyła się zabawa andrzejkowa. Andrzejki są źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci, kultywując tradycje losowały wróżby. Wróżki przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci, a wspólny poczęstunek uczył przede wszystkim umiejętności dzielenia się i radością tego, co możemy z serca dać innym. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny bal… karnawałowy.