30 kwi

„Tańczę dla zdrowia”!

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca – Święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ang. International Theatre Institute, ITI) będącego pod auspicjami UNESCO (ITI – UNESCO). Z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Tańczę dla zdrowia” i zorganizowała zajęcia ruchowo – taneczne dla uczniów klas 1-3.
Uczniowie bardzo zaangażowali się w zajęcia taneczne. Sprawiły one im to dużo radości i satysfakcji. W końcu nie liczyły się umiejętności taneczne, tylko dobra zabawa i poczucie współprzynależności do grupy.

Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia była p. Martyna Syryńska-Giro i p. Agnieszka Skrobisz.

Pamiętajmy, że taniec to wspaniała forma aktywności fizycznej – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień i dbać o kondycję fizyczną!