08 gru

Trzymaj formę! Wygraj z nudą!

Pod takim hasłem został zorganizowany w naszej szkole dzień, podczas którego uczniowie mieli możliwość poznania zasad zdrowego stylu życia. Szkolna akcja Trzymaj formę! została połączona z podsumowaniem zadania publicznego pod nazwą Wygraj z nudą 5!, organizowanego przez Fundację Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie i współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa.

W tym dniu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tzw. piramidą żywienia, według której, biorąc pod uwagę najnowsze badania, najważniejsze są: aktywność fizyczna, prawidłowy sen oraz dieta bogata w różnorodne warzywa i owoce, produkty zbożowe, mleczne oraz mięso. Prawie wszystkie wymienione wyżej elementy, oprócz prawidłowego snu, zostały zapewnione uczniom Jedynki przez organizatorów. Aktywność fizyczną, czyli aerobik, prowadziły dziewczęta z klas ósmych. W gabinecie szkolnej pielęgniarki odbywało się mierzenie i ważenie. Na podstawie tych wyników każdy uczeń mógł obliczyć swoje BMI, czyli określić prawidłową masę ciała. Natomiast największą atrakcją okazało się to, co zostało przygotowane w świetlicy szkolnej, czyli degustacja owoców i warzyw oraz produktów mlecznych. Każdy uczeń naszej szkoły mógł wybrać sobie to, co najbardziej lubi, a wybór był ogromny. Na stolikach znalazły się: jabłka, gruszki, pomarańcze, banany, mandarynki i kiwi. Wszystkie warzywa i owoce zakupiono dzięki funduszom pozyskanym przez Fundację ZPO nr 1 ze środków Gminy Włoszczowa oraz wsparciu finansowemu Rady Rodziców.

W organizację tego dnia włączyła się również Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie, która dostarczyła: masło, serki do chleba, maślankę truskawkową oraz żółty ser. Dzięki temu wsparciu, uczniowie mieli możliwość spróbowania nowych smaków. Przygotowano bowiem koreczki z żółtym serem i winogronami oraz świeży chleb z masłem lub serkami w różnych smakach. Chętni mogli również skosztować kanapek z pomidorem lub ogórkiem.

To był wyjątkowy dzień dla uczniów Jedynki!