16 maj

Tydzień Bibliotek za nami…

Za nami Tydzień Bibliotek. Z okazji święta w bibliotece szkolnej zorganizowano różne atrakcje dla czytelników. Na zajęciach świetlicowych w budynku B uczniowie oglądali prezentację multimedialną jak powstaje książka, a następnie sami wykonywali książki o sobie. Książki zawierały informacje o zainteresowaniach, rodzinie i przyjaciołach. Odwiedzili szkolną bibliotekę i poznali jak wygląda praca nauczyciela bibliotekarza.
11 maja biblioteka gościła uczniów klasy 1b. Celem spotkania było zapoznanie z zasadami zachowania w bibliotece oraz wypożyczania i zwrotów książek. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane przez bibliotekarkę pytania, między innymi o to, jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią. Na pamiątkę najmłodsi czytelnicy otrzymali piękne zakładki do książek oraz dzienniczki czytelnika. Uczniom założono karty czytelnika i już dokonywali pierwszych wypożyczeń.
W ramach tygodnia bibliotek odbyły się również lekcje biblioteczne dla starszych uczniów w lokalnych bibliotekach – Bibliotece Publicznej i Pedagogicznej.

Szkolnymi koordynatorami obchodów Tygodnia Bibliotek były panie: Ewelina Martoś-Wyrwał, Jolanta Piwońska i Jolanta Reperowicz.