17 kwi

Tydzień Europejski

W dniach od 25 do 29 marca 2019 r. jak co roku w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Europejski. Korytarze zostały udekorowane różnorodnymi plakatami, zdjęciami i flagami, które przybliżyły nam wiadomości na temat krajów europejskich.

W ramach Tygodnia zostały zorganizowane konkursy z języka angielskiego i niemieckiego:

konkurs ortograficzny z języka angielskiego ‘English Spelling Contest’ dla klas 8 i 3PG (koordynator: M. Jedliczka)

I miejsce – Ilona Ciesielska (klasa 3a PG)

II miejsce – Oliwia Karendał (klasa 3d PG)

III miejsce – Michał Hudobski (klasa 3b PG)

konkurs leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego dla klas 7 (koordynator: S. Ciesielska)

I miejsce – Julia Ścisłowska (klasa 7c)

II miejsce – Kamil Pytel (klasa 7c)

III miejsce – Igor Mrożek (klasa 7b)

konkurs leksykalno-gramatyczny dla klas 6 (koordynator: E. Orlikowska)

I miejsce – Filip Olczyk (klasa 6a)

II miejsce – Przemysław Mularczyk (klasa 6a)

konkurs leksykalno-gramatyczny dla klas 5 (koordynator: P. Kościołek)

I miejsce – Karolina Koćwin (klasa 5d), Ola Turczyńska (klasa 5), Oliwia Michałek (klasa 5e)  II miejsce – Igor Podstawka (klasa 5d)

III miejsce – Julia Nowak (klasa 5e)

konkurs leksykalno-gramatyczny dla klas 4 (koordynator: M. Świercz)

I miejsce – Maksymilian Sobański (klasa 4d)

II miejsce – Eryk Prokopowicz (klasa 4d)

III miejsce- Lena Gołda (klasa 4c).

Również z języka niemieckiego został przeprowadzony konkurs o wiedzy krajach niemieckojęzycznych dla klas 8 i 3 PG (koordynator: P. Hylaszek). Poza tym uczniowie wzięli udział w konkursie na wykonanie słownika obrazkowego z języka niemieckiego (koordynator: M. Smaga).

W czasie Tygodnia Europejskiego uczniowie naszej szkoły z kółka teatralnego ‘Sparks’ odegrali bajkę ‘Jaś i Małgosia’ (‘Johnny and Maggie’) w języku angielskim (koordynator: M. Jedliczka). Uczniowie sami wykonali dekoracje sceniczne.