18 kwi

Tydzień Europejski

Od 5 do 13 kwietnia 2018r. w naszej szkole był obchodzony Tydzień Europejski. Szkolne korytarze zostały udekorowane plakatami przedstawiającymi różne kraje europejskie. Zostały zorganizowane również różne konkursy:

Konkurs na najlepszy plakat „Niemcy w moich oczach” (koordynatorzy: p. Patrycja Hylaszek i p. Martyna Smaga)

I m. –  Nikola Piaszczyk (klasa 2c).

Konkursy gramatyczne z języka angielskiego:

dla klas 4 (koordynator: p. Magdalena Jedliczka)

I m. – Oliwia Michałek (klasa 4e)

II m. – Karolina Koćwin (klasa 4d)

III m. – Ola Turczyńska (klasa 4d, Maciej Grabiec (klasa 4d), Dominika Rak (klasa 4e).

dla klas 5 (koordynator: p. Ewa Orlikowska)

I m. –  Filip Olczyk (klasa 5a)

II m. – Bartosz Gąsior (klasa 5b)

III m. – Jan Bujak (klasa 5c)

dla klas 6 (koordynatorzy: p. Sylwia Ciesielska i p. Paulina Kościołek)

I m. – Julia Ścisłowska (klasa 6c)

II m. – Dawid Grabiec (klasa 6c), Tobiasz Żelichowski (klasa 6a), Marcelina Koćwin (klasa 6c)

III m. – Amelia Słupińska (klasa 6c).

Konkurs ortograficzny z języka angielskiego ‘English Spelling Contest’ dla klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum (koordynator: p. Magdalena Jedliczka)

I m. – Mistrz Ortografii Angielskiej – Jakub Jaworski (klasa 3c)

II m. – Agnieszka Kaczmarek (klasa 3a)

III m. –  Michał Hudobski (klasa 2b).

W ramach Tygodnia Europejskiego uczniowie naszego gimnazjum, z kółka teatralnego ‘Sparks’, wcielili się w bohaterów bajki „Czerwony Kapturek” (‘Little Red Riding Hood’) w języku angielskim. Przedstawienie zostało zorganizowane przez p. M. Jedliczkę.