Obrazek Archives

19 cze

Mamy podium finału XL OT BRD!

Drużyny Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie stanęły na podium XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, jaki odbył się w Nidzicy w dniach 12-14 czerwca 2017r.
Drużyna z gimnazjum w składzie: Zuzanna Oleksy, Filip Sztuka i Mateusz Trzebiński została wicemistrzami Polski, zaś ich koledzy ze szkoły podstawowej: Karolina Jarząb, Lena Rak, Kuba Kaczor i Patryk Kozieł wywalczyli III miejsce.
Wielki sukces odnieśli również w klasyfikacji indywidualnej. Filip Sztuka został indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii gimnazjów, zaś Kuba Kaczor wywalczył wicemistrzostwo wśród uczestników ze szkół podstawowych.
Warto dodać, iż dla Filipa Sztuki tegoroczny finał był szóstym z kolei. Przez tyle bowiem lat reprezentował świętokrzyskie w finale centralnym. Najpierw z drużyną szkoły podstawowej, następnie gimnazjum zdobywał mistrzostwo drużynowo. Kilkakrotnie stawał też na podium w klasyfikacji indywidualnej, ale dopiero w tym roku został Mistrzem Polski BRD.
Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi – p. Marcinowi Sztuce!

12 cze

Wizyta weterynarz w przedszkolu

9 czerwca 2017r. oddział przedszkolny odwiedziła weterynarz z Przychodni Weterynaryjnej we Włoszczowie – p. Paulina Heese.
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.
Pani weterynarz na spotkanie przyprowadziła ze sobą kota, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt. Dużą frajdą dla dzieci była możliwość posłuchania za pomoc słuchawek lekarskich, jak bije serce zwierzątka.
Dzieci dowiedziały się również co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć sporo przedmiotów i narzędzi lekarskich, którymi na co dzień posługuje się pani Paulina.
Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się także spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu, szczególnie obserwacjami dotyczącymi psów.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie od książeczki o zwierzętach. W ramach podziękowania za wizytę wręczyły pani doktor piękną laurkę.

12 cze

Mistrzowie MiniEuro’2017!

Drużyna naszego gimnazjum (PORTUGALIA) została mistrzem województwa świętokrzyskiego w MiniEuro’2017r.

W finale, który odbył się 6 czerwca 2017r. na stadionie międzyszkolnym w Kielcach pokonała gimnazjalistów z Krasocina (NIEMCY). Warto dodać, że Daniel Krauz został najlepszym bramkarzem całego Turnieju.
Turniej rozgrywany był na wzór systemu obowiązującego na młodzieżowym EURO. W fazie finałowej udział wzięło dwanaście zespołów, które zostały wyłonione podczas jesiennych eliminacji.
Gratulujemy gimnazjalistom oraz ich trenerowi Dariuszowi Dąbrowskiemu.

22 maj

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego

19 maja uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „E-banking w praktyce”.
Również i w tym roku mamy laureatów, z czego jesteśmy bardzo dumni.
II miejsce zajęli uczniowie klasy 1b: Michał Hudobski, Jakub Jasnos i Dominika Krawczyk. Z kolei IV lokata przypadła Zuzannie Grabiec (klasa 1b), Zuzannie Oleksy (klasa 1a) i Filipowi Sztuce (klasa 3a).
Dzięki konkursowi uczniowie poszerzyli wiedzę ekonomiczną w zakresie bankowości elektronicznej, systemu bankowego, praw i obowiązków konsumenta, racjonalnego oszczędzania i podstaw inwestowania.
Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Justyna Kaczor.
Gratulujemy!

I miejsceII miejcesc

18 maj

W naszej szkole będzie pracownia ekologiczna!

17 maja 2017r. Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek i skarbnik Dariusz Górski podpisali z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach umowę o dofinansowanie pracowni ekologicznej do naszej szkoły, w ramach programu pn.„Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej”.
Dzięki wsparciu z programu możliwy będzie zakup pomocy dydaktycznych, które posłużą do badań stanu środowiska.

podpisanie2

18 maj

Laureat XXII Konkursu Biblijnego

17 maja 2017r. w Muzeum Narodowym – dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach, Jan Rogula (klasa 6c) odebrał dyplom Laureata XXII Konkursu Biblijnego.
W uroczystej gali brał udział ks. biskup Jan Piotrowski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty – Kazimierz Mądzik.
Gratulujemy Jaśkowi i nauczycielce religii – p. Halinie Sulidze.

JASIEK

JASIEK 2

11 maj

„Ludowa Nutka Małego Ludka”

11 maja 2017r. we włoszczowskim Domu Kultury odbył się XI Przegląd Małych Form Scenicznych pod hasłem „Ludowa Nutka Małego Ludka”. Organizatorem imprezy było Przedszkole Samorządowe nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie.
Podczas imprezy przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Łachowie przygotowane przez p. Marzenę Szproch pięknie zaprezentowały się w tańcu polka.
Za swój występ otrzymały gromkie brawa oraz nagrody książkowe ufundowane prze Radę Rodziców.

zzzzzzzzzzzzzzzz

04 maj

„Martwa Natura. Moje spojrzenie – naczynia”

Karolina Bukowska (klasa 2a) zajęła I miejsce, a Zuzanna Dorożyńska (klasa 3b) – II miejsce w I Konkursie Plastycznym dla gimnazjalistów województwa świętokrzyskiego „Martwa Natura. Moje spojrzenie – naczynia”.

Organizatorem Konkursu był Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach.

Gratulujemy dziewczętom i ich nauczycielce plastyki – p. Emilii Maciejczyk.

04 maj

Finaliści Konkursu Biblijnego

Amelia Bartos (klasa 1b) i Wiktor Falana (klasa 2a) zostali finalistami XXII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego.

Finał konkursu odbył się 22 kwietnia 2017 roku w Auli Wyższego Seminarium Duchownego
w Kielcach.

Gratulujemy gimnazjalistom oraz p. Lucynie Rydzek, która przygotowywała ich do konkursu.

finaliści biblijny