28 kwi

Uczniowie 2c i 3c tańczyli dla zdrowia!

Dnia 28 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 2c i 3c przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Tańczę dla zdrowia”. Przedsięwzięcie związane było z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca, przypadającego 29 kwietnia 2023 roku. Święto zostało ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Data święta nie jest przypadkowa, ponieważ została wybrana na pamiątkę chrztu Jeana-Georges’a Noverre’a, francuskiego choreografa i tancerza.
Uczniowie chętnie oraz z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach tanecznych zorganizowanych przez panie: Ewelinę Martoś-Wyrwał, Lidię Macherską oraz Jolantę Reperowicz.
W tańcu nie ma miejsca na nudę – figury i układy zmieniają się szybko, co wyzwala u uczniów kreatywne myślenie i pobudza wyobraźnię. Udział w zajęciach ruchowych dał możliwość promowania zdrowia i zdrowego stylu życia.

Pamiętajmy, że taniec to wspaniała forma aktywności fizycznej – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień i dbać o kondycję fizyczną.