10 paź

Wspólnie spełnijmy dziecięce marzenia!

Ruszyła XII edycja powiatowej akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”, organizowanej nieprzerwanie od 2005 r. przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Jej celem jest przygotowanie paczek zgodnych z marzeniami i potrzebami podopiecznych. W bieżącym roku otrzymają je dzieci, które na co dzień obcują z chorobą – własną lub kogoś bliskiego oraz te, które w inny sposób zostały doświadczone przez los. Organizatorzy nie zapomną także o wychowankach placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu włoszczowskiego. Upominki trafią do podopiecznych akcji w okresie świątecznym. Zwieńczeniem działań w ramach inicjatywy w ostatnich latach był bal karnawałowy. W ramach bieżącej edycji dla dzieci również przewidziana jest finałowa niespodzianka.
Warto nadmienić, iż w czasie jedenastu lat udało się spełnić ponad 1200 dziecięcych marzeń. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu placówek oświatowych, osób prywatnych, zakładów pracy oraz lokalnych władz.
Tegoroczna edycja odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka oraz Starosty Włoszczowskiego Jerzego Suligi.
Koordynatorzy z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie zwracają się do Państwa z prośbą o pomoc w spełnieniu kolejnych dziecięcych marzeń i tym samym włączenie się do akcji.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem placówki – tel. 41 39 43 048 lub bezpośrednio z koordynatorkami akcji: Katarzyną Kuzincow, Ewą Hyską, Eweliną Martoś – Wyrwał (nauczyciele ZPO1) lub Małgorzatą Szwarc (przewodnicząca Rady Rodziców ZPO1).

baner-1400x800mm-zpo1-spelniamy-marzenia