10 maj

Z wizytą w Bibliotece Publicznej…

8 maja z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek uczniowie naszej szkoły: klasa 1 c wraz z nauczycielkami: Agnieszką Skrobisz i Martyną Syryńską – Giro oraz klasa 7b z polonistką Edytą Oleksy odwiedzili Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie.
Uczniowie klasy 1 zapoznali się z funkcjonowaniem biblioteki, zasadami wypożyczeń książek oraz zostali pasowani na czytelników.
Klasa 7 uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez pana Michała Zawadkę, pisarza, trenera personalnego, który zachęcał do dyskusji poruszając problemy trudne, ale wyjątkowo bliskie współczesnej młodzieży oraz uświadamiał uczniom, że każdy z nich pracuje na swój sukces.
Spotkanie miało na celu nabycie u uczniów umiejętność zawalczenia o siebie oraz wzmocnić poczucie własnej wartości.