19 cze

Zajęcia z wychowawcą… na policji

Aby dobrze przygotować się do wyboru szkoły i profilu klasy, uczniowie klasy 8d w bieżącym roku szkolnym zgłębiali tajniki różnych zawodów. 16 czerwca 2023 r. miało miejsce kolejne i ostatnie zarazem spotkanie, któremu przyświecał taki właśnie cel. Tym razem ósmoklasiści odwiedzili Komendę Powiatową Policji, by lepiej poznać zawód policjanta, który – jak się okazało – jest przedmiotem zainteresowania kilkuosobowej grupy uczniów.
O tym, jak wygląda praca policjantów, opowiedziała młodzieży st. post. Weronika Rak – oficer prasowy KPP we Włoszczowie. Uczniowie dowiedzieli się także, jak przebiega proces rekrutacji, jaki profil klasy warto wybrać już w szkole średniej. Było to kolejne spotkanie, które utwierdziło młodych ludzi w przekonaniu, że o przygotowaniu się do pracy w niektórych profesjach warto pomyśleć dużo wcześniej. Uczniowie rozmawiali też z panią rzecznik o błędach i wykroczeniach, jakie najczęściej popełniają ich rówieśnicy, co wydaje się istotne , zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że zbliżają się wakacje.