22 mar

„Zimę żegnamy, Wiosnę witamy!”

Jeszcze w polu tyle śniegu,
Jeszcze strumyk lodem ścięty,
A pierwiosnek już na brzegu
Wyrósł śliczny, uśmiechnięty”

W.Broniewski

21 marca tradycyjnie w szkole i przedszkolu w Łachowie obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Wprowadzeniem do obchodów był występ artystyczny pod hasłem: „Zimę żegnamy, Wiosnę witamy” przygotowany przez dzieci z przedszkola i klasy pierwszej. Wykonaliśmy również piękne i kolorowe Marzanny, symbolizujące odchodzącą zimę. Trzymając w ręku kwiaty przeszliśmy barwnym korowodem ulicami Łachowa, szukając pierwszych oznak wiosny. Radosny nastrój udzielał się nie tylko dzieciom, ale również przechodniom, których spotykaliśmy.

Dzień był bardzo udany, uczniowie byli zadowoleni z tak spędzonego czasu, a na wielu twarzach gościł uśmiech. Po tak miłym powitaniu Wiosny, mamy nadzieję, że ta pora roku na dobre u nas zagości.