06 lut

Świetna nauka i zabawa klasy 4c i 5d w Funzeum w Gliwicach!

6 lutego 2024r. uczniowie klasy 4c i 5d odwiedziły Funzeum czyli Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach.

Funzeum to niezwykłe miejsce nie tylko do zwiedzania, ale również doskonały park rozrywki, w którym można bawić się do woli w otoczeniu mnóstwa kolorów i zaskakujących aranżacji.

Kolorowe atrakcje oraz multisensoryczne eksponaty dostarczyły wycieczkowiczom niesamowitych wrażeń .Ponad 90 multisensorycznych instalacji, kolor i światło, nie tylko rozbudziły zmysły uczniów, ale także przeniosły ich w fascynującą podróż po różnych dziedzinach nauki.

06 lut

Nasza szkoła przyłączyła się do wspólnych obchodów z DBI

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Podczas tegorocznych obchodów DBI w naszej szkole w dniach 29 stycznia – 5 lutego wiele działo się na lekcjach informatyki i plastyki. Uczniowie przypomnieli sobie zasady netykiety, którymi należy się kierować w Internecie, wykonali gazetki tematyczne oraz tworzyli prezentacje w programie PowerPoint w dotyczące promowania pozytywnych zastosowań Internetu.
To był dla nas tydzień bezpiecznych zachowań w Internecie. Miejmy nadzieję, że zasady pozostaną na długo w naszej pamięci, a dzięki temu my i nasi bliscy będziemy bezpieczni online.
Szkolnym koordynatorem działań był nauczyciel informatyki p. Dariusz Krawczyk. W organizację DBI włączyły się również nauczycielki: p. Halina Krawczyk, p. Ewelina Orlińska-Rayska i p. Monika Sinkiewicz.