09 lut

Miłość nie tylko od święta… – walentynki w naszej szkole

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.
Ze względu, na fakt, iż w tym roku święto to przypada w okresie ferii, obchodziliśmy je już w piątek 9 lutego.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna p. Patrycji Hylaszek tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców.
W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code – ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych.

Walentynki obchodzono również w budynku B. Tam o atrakcje dla uczniów zadbały panie Ewelina Martoś-Wyrwał i Martyna Syryńska-Giro.

Szkolny turniej tenisa stołowego

Na przełomie stycznia i lutego odbyły się dwa turnieje tenisa stołowego. Do rywalizacji zgłosiło się 19 uczniów.
W kategorii chłopców klas VII-VIII zwyciężył Oskar Komosa. Tuż za nim uplasował się Szymon Rusek, a podium uzupełnił Adrian Urusiński.
Wśród uczniów klas IV-VI najlepszym okazał się Patryk Turczyn. Kolejne miejsce zajął Kacper Wróbel, a na trzecim stopniu podium stanął Kacper Żelichowski.
Organizatorem szkolnego turnieju tenisa stołowego był p. Dariusz Dąbrowski.

Święto Babci i Święto Dziadka w filii w Łachowie

Święto Babci i Święto Dziadka to ważne dni w kalendarzu szkoły i przedszkola w Łachowie. W tym roku ta niecodzienna uroczystość w naszej szkole odbyła 8 lutego .2024r, ponieważ została połączona z balem karnawałowym. W pięknej scenerii, oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnucząt i ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej był czas na wręczenie upominków, wspólne tańce, zabawę z wnuczętami oraz konkursy. Każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie w foto budce. Dzieci i zaproszeni goście skorzystali także ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za włączenie się w przygotowanie tej uroczystości.