18 lis

Uczniowie naszej szkoły świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, ale my świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej, 18 listopada. Uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne dla naszej szkoły.
Akcję przygotował Szkolny Klub UNICEF pod kierunkiem p. Martyny Syryńskiej-Giro. W tym roku w organizację przyłączył się również Samorząd Uczniowski pod opieką p. Patrycji Hylaszek oraz p. Emilia Maciejczyk, p. Justyna Pyka, p. Ewelina Martoś-Wyrwał, p. Lidia Macherska i p. Ewa Hyska.
Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – w kolorze symbolizującym solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Życzymy wszystkim naszym uczniom, aby ich prawa, zarówno w murach szkoły, jak i poza nimi, były przestrzegane, szanowane i chronione.

Dziecka prawa – poważna sprawa!