28 kwi

Zielono mi…

Międzynarodowy Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. W tym roku szkolny finał obchodów miał miejsce 28 kwietnia. Motyw przewodni tego dnia stanowiły słowa Zielono mi. Nasi uczniowie oraz nauczyciele jak zwykle nie zawiedli, przychodząc do szkoły ubrani w różne odcienie zieleni, wśród których dostrzec można było odcień trawiasty, pistacjowy, seledynowy, szmaragdowy czy miętowy.
Kolor zielony posiada bardzo bogatą symbolikę. Najczęściej kojarzony bywa z nowym życiem, siłą, energią, wzrostem, młodością i świeżością. Zieleń to jednak przede wszystkim kolor nadziei i równowagi i w takim kontekście uczyniliśmy go głównym bohaterem dnia.

Punktem kulminacyjnym dnia był program artystyczny poświęcony problemom ochrony środowiska oraz walorom przyrodniczym „Małej Ojczyzny” oraz quizy i prezentacje.

Warto dodać, że w miesiącu kwietniu p. Ewa Limbach przeprowadziła konkurs wiedzy ekologicznej dla uczniów klas 8, w którym zwyciężyła Zuzanna Strużykowska z klasy 8a.

Organizatorkami działań proekologicznych w naszej szkole były panie: Ewa Hyska, Jadwiga Kaczmarek, Katarzyna Kuzincow, Ewa Limbach i Monika Sinkiewicz.