15 cze

Spotkanie autorskie z absolwentką Jedynki

We wtorek 6 czerwca 2023r. uczniowie klasy 6d i 8a wraz z opiekunkami: Edytą Oleksy i Martyną Syryńską – Giro uczestniczyli w spotkaniu z autorką książki „Czarna Orchidea. Witamy w drużynie”, Marcysią Koćwin, absolwentką naszej szkoły.
Debiutująca autorka podzieliła się z uczestnikami spotkania radością, jaką daje jej pisanie. Opowiadała, jak rodzą się jej pomysły na fabułę. Próby napisania powieści podjęła już w wieku dziewięciu lat, a mając 14 lat, napisała swoją pierwszą powieść fantasy. Książka powstała 4 lata temu, ale została wydana dopiero w tym roku. Marcelina planuje wydać kolejne trzy tomy swojej powieści i pracuje także nad kolejną powieścią. Drugi tom najprawdopodobniej pojawi się w sprzedaży w kwietniu 2024 r.
Podczas spotkania został podjęty dialog między uczniami a autorką. Z Marceliną można było również porozmawiać indywidualne oraz zrobić wspólne zdjęcie.
Marcelinie gratulujemy i czekamy na kolejne powieści.