24 kwi

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki

Obchody Światowego Dnia Książki na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości szkolnych. Aby uczcić to święto gimnazjaliści z Klubu Miłośników Książki czytali wiersze i bajeczki  młodszym kolegom i koleżankom. Odwiedzili uczniów przebywających w świetlicy w budynku A oraz B oraz najmłodszych – przedszkolaków. Przedszkolaki słuchały wierszy z dużym zainteresowaniem, chętnie odpowiadały na zadawane pytania przez gimnazjalistów.

Odwiedziny gimnazjalistów w przedszkolu to nie tylko zabawa. Młodzież może zobaczyć, na czym polega praca nauczyciela w przedszkolu, ale również przezwycięża swoje lęki przed wystąpieniem publicznym. Czytanie sprawiło dzieciom wiele radości, a uczniom ogromną satysfakcję i motywację do przygotowania następnych spotkań, które mają na celu rozwinąć  wyobraźnię i  kreatywność. Mamy nadzieję, że udało nam się rozbudzić wśród najmłodszych pasję czytania.