18 lis

100 pytań na 100-lecie Niepodległej

100 pytań na 100-lecie Niepodległej to quiz historyczny który odbył się w naszej szkole 6 listopada 2018 roku. Udział wzięły drużyny z klas od 4 – 8. Klasy 4-5 rozwiązywały skróconą wersję do 25 pytań nie mniej poziom zaangażowania, chęć rywalizacji był bardzo emocjonalny i wyrównany.

Znajomość wiedzy o okresie zdobywania niepodległości okazała się dla  niektórych trudnym zadaniem, ale były drużyny ,które  pokazały swoje niemałe wiadomości. Quiz został przygotowany od strony technicznej przez panią mgr Elżbietę Grzybek nauczyciela informatyki w ramach realizowanego projektu „Urodziny dla Niepodległej”. Natomiast cały zestaw 100 pytań o tematyce niepodległościowej opracował nauczyciel historii pan mgr  Jacek Kościński.

W kategorii klas 6-8 najlepsze wyniki otrzymali:

1. Pierwsze miejsce drużyna reprezentująca klasę 8c w składzie:  Weronika Jaszewska, Michał Jamróz, Jan Rogula – wychowawca klasy mgr Sylwia Ciesielska- ilość zdobytych punktów 49520
  2. Drugie miejsce drużyna reprezentująca klasę 8d w składzie: Brej Bartłomiej Dudkiewicz Patryk, Żmigrodzki Filip– wychowawca Małgorzata Skoczek ilość zdobytych punktów 48470.
  3. III miejsce drużyna reprezentująca klasę 8a w składzie: Jordan Paula

Lenart Weronika, Zuzanna Gieroń – wychowawca klasy Monika Jamróz- ilość zdobytych punktów 41930

W kategorii klas 4-5 najlepsze wyniki:

I miejsce drużyna reprezentująca klasę 4 c w składzie: Lena Gołda Michalina Rutkowska,  Amelia Bulska – wychowawca mgr Ewa Trybek ilość zdobytych punktów 15210.

II miejsce drużyna reprezentująca klasę  5d w składzie: Maciej Grabiec, Piotr Szymański, Karolina Koćwin wychowawca mgr Anna Drążyk  ilość zdobytych punktów wyniosła 14080

III miejsce drużyna reprezentująca klasę 5 c „grupa Teletubisie” w składzie: Eryka Kopeć, Maria Pyka, Nikola Kocyłak– wychowawca mgr Jolanta Ratusznik-  ilość zdobytych punktów 12960

Nagrody ufundowała dyrekcja naszej szkoły. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom za pomoc w organizacji Quizu „100 pytań dla Niepodległej”.

Organizatorzy: E Grzybek, J Kościński