28 lis

Malowany świat – spotkanie z autorem Wiesławem Drabikiem

27 listopada uczniowie klasy 2b, 2c i 2d uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Wiesławem Drabikiem, autorem niezwykle poczytnych książeczek dla dzieci. Wiesław Drabik jest autorem ponad 200 książek dla dzieci. Są to najczęściej bogato ilustrowane bajeczki o zwierzętach. Najbardziej znane książeczki autora to: Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Kocie łakocie, MAŁa mYSZ skacze, czyli myszomania. Jest on również autorem serii: „Zostań Mistrzem” i „Czytam z tatą”, w żartobliwej formie opisującej drogę do medali najlepszych polskich sportowców, którzy w tych bajkach występują pod postaciami sympatycznych zwierzątek.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Fundację Centrum Edukacji dla Rozwoju we współpracy z Biblioteką Publiczną we Włoszczowie w ramach zadania publicznego „A my czytamy”, współfinansowanego ze środków Gminy Włoszczowa.