28 lis

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 2a

Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Czarny Nosek  – wszystkie misie obchodzą swoje święto.
Głównym celem popularyzacji  tego święta  jest chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.
Tego szczególnego dnia dzieci z klasy 2a  przybyły do szkoły  ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.
Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia historii pluszowego misia, a także zaprezentowaniu najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Wychowawczyni też pochwaliła się swoimi misiami: Alą, Asią, Beti i Jasiem.
Następnie opisano Czarnego Noska – bohatera lektury Janiny Porazińskiej ,,Pamiętnik Czarnego Noska”.W kąciku „Słodkie, małe co nie co” wzięły udział w degustacji  przepysznego misiowego ciasta i ciasteczek, które upiekła i ozdobiła mama Kacpra, pani Asia Krawczyńska. Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w pracy plastycznej ,,Ozdabiamy Misia”.
Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Anna Błaszczyk