19 kwi

Ciekawe warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klasy 4c i 5c wraz z paniami: Agnieszką Brzdąk, Eweliną Martoś – Wyrwał i Małgorzatą Skoczek wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia pt. „O odkrywaniu siebie”. Celem zajęć było poznanie kultury Indian, kształtowanie własnej tożsamości, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości oraz uświadomienie
przez dzieci własnych marzeń i talentów. Pani Anna Szczecińska przestawiła teatrzyk kamishibai, pt. „O orle, który myślał, ze jest kogutem”. Następnie uczestnicy spotkania uzupełniali na kartkach z płatkami kwiatów informacje o tym, co lubią, umieją, chcą i o czym marzą.

Zajęcia miały charakter biblioterapeutyczny. W atmosferze zabawy, relaksu i zrozumienia uczniowie byli zachęcani do samodzielnego myślenia oraz częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.