16 paź

Dzień Krajobrazu

Dzień Krajobrazu to  projekt realizowany od 2017 roku. Podejmowane w związku z tym działania mają za zadanie podnoszenie świadomości  społeczeństwa w odniesieniu  do wartości krajobrazu. Tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu odbywały się pod hasłem „Woda w krajobrazie”.

Dnia 8 października b.r. uczniowie klasy 6b i 6d naszej szkoły mieli okazję odbyć spacer nad sztucznym zbiornikiem wodnym „Klekot” w pobliżu miejscowości Łachów. Uczestnicy spaceru mieli możliwość obserwacji wody i wybrzeży zbiornika oraz przeprowadzenia pomiarów głębokości i przejrzystości wody. Zbadali również zawartość tlenu w wodzie oraz jej odczyn ph.

Do pomiarów uczniowie wykorzystali pomoce dydaktyczne, które szkoła otrzymała od Urzędu Gminy ze środków finansowych WFOŚiGW w Kielcach.

Po wykonaniu zadań i uzupełnieniu kart pracy uczniowie uświadomili sobie jakie znaczenie ma woda w kształtowaniu współczesnych krajobrazów oraz jaką rolę odgrywa dla środowiska naturalnego i w życiu człowieka.

Spacer krajobrazowy przygotowały i sprawowały opiekę nad dziećmi panie: Ewa Hyska, Ewa Limbach, Anna Drążyk i Jadwiga Kaczmarek.