26 lis

Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana „Teddy’s Bear”. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

Dnia 26 listopada b.r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu panie Katarzyna Lipniak i Joanna Hudobska przygotowały wiele atrakcji. Przedszkolaki poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, recytowały wierszyki oraz wykonały prace plastyczno – techniczne.

Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

Skip to content