29 wrz

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2017r. nasza szkoła obchodziła po raz kolejny Europejski Dzień Języków Obcych.

To święto ogłoszone przez Radę Europy, które ma na celu propagowanie nauki języków obcych. Dzień ten  był wspaniałą okazją do zaprezentowania języka, kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

Uczniowie wraz z nauczycielami języków obcych spotkali się w świetlicy szkolnej, gdzie m.in. można było obejrzeć wystawę prac plastycznych promującą wybrane kraje oraz usłyszeć piosenki w języku niemieckim i angielskim w wykonaniu naszych uczniów. Część uczniów wzięła udział w konkursie leksykalno-gramatycznym z języka angielskiego.

Aby zmotywować uczniów, a przede wszystkim zachęcić ich do nauki języków obcych oraz podkreślić jak ważna jest ich znajomość we wspólnej Europie uczniowie odegrali pełną humoru scenkę, która przedstawiała różnice językowe w najbardziej powszechnych wyrazach w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.

Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Organizatorami imprezy byli nauczyciele języków obcych.