29 wrz

WMTDay’2017

29 września b.r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDay’2017).

Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. To wydarzenie matematyczne, edukujące zarówno dzieci jak i dorosłych w zakresie tabliczki mnożenia. Akcja związana z WMTday ma na celu uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tegorocznej edycji odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów oraz sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” wśród nauczycieli, pracowników szkoły, różnych instytucji oraz mieszkańców Włoszczowy. Każdy, kto poprawnie obliczył pięć działań mnożenia, otrzymał międzynarodowy tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Szkolnymi koordynatorami VII WMTDay były nauczycielki matematyki – Justyna Kaczor, Urszula Kurzyńska oraz Ewa Trybek.

Serdecznie gratulujemy mistrzom i już dziś zapraszamy do udziału w VIII WMTDay w przyszłym roku szkolnym!